HI96702 - Bakır Yüksek Aralıklı Taşınabilir Fotometre

3.205,83 TL
Stok Durumu : Stokta yok
Stok Kodu: HI96702
Mağaza Kodu: 113
Vergiler Hariç: 2.716,80 TL
KDV Oranı: %18

HI96702 Yüksek Menzilli Bakır Fotometre, ergonomik, portatif bir tasarımda doğruluk ve kullanım kolaylığını bir araya getirir. HI93702-0 hazır reaktifleri kullanarak bir kullanıcı, 0.00 ila 5.00 mg / L (ppm) aralığında çeşitli su örneklerinde bakır konsantrasyonunu doğru bir şekilde belirleyebilir. HI96702, ölçüm cihazının performans doğrulaması ve kalibrasyonu için kullanılan özel CAL Check ™ işlevi de dahil olmak üzere birçok gelişmiş özellik sunar.

*HI93702-01 Bakır Yüksek Aralıklı Reaktifleri (100 test) AYRICA SİPARİŞ EDİNİZ!

HI96702 portatif fotometre çok çeşitli su örneklerinde bakır ölçümü içindir. Hanna'nın taşınabilir fotometreleri gelişmiş bir optik sisteme sahiptir; özel bir tungsten lambasının, dar bir bant girişim filtresinin ve silikon fotodetektörün kombinasyonu her seferinde doğru fotometrik okumalar sağlar. Hanna'ya özel CAL Check  özelliği, sayaç ölçümünü ve kalibrasyonu doğrulamak için hazır, NIST izlenebilir standartlarını kullanır. Özel küvet kilitleme sistemi, tutarlı bir yol uzunluğunu korumak için küvetin ölçüm hücresine her seferinde aynı konumda yerleştirilmesini sağlar.
 

CAL Check   - Bir CAL Check NIST izlenebilir ikincil standart kullanarak sayacın performans doğrulaması ve kalibrasyonunu sağlar.

GLP  - Yapılan son kullanıcı kalibrasyon tarihini kaydeder.

Dahili zamanlayıcı  -  Kimyasal reaksiyon için uygun reaksiyon süresinin kullanılmasını sağlar. Zamanlayıcının sonunda sayaç otomatik olarak okumayı alır. Bu özellik, birden fazla kullanıcı arasında tutarlılığı sağlar.

Ölçüm aletinde indeksleme girintisi - Ölçüm aletinde, küvet kapağına kilitlenip anahtar takılabilen bir girinti vardır. Bu, doğru sonuçlar için aynı yol uzunluğunu korumak amacıyla küvetin tutarlı bir şekilde (aynı pozisyonda) endekslenmesini sağlar.

Soğutma Lambası Göstergesi  - Dar bir dalga boyu ışık bandını korumak için optik bileşenlerin tutarlı bir sıcaklığını korumak gerekir. Bu fotometrede, bileşenlerin soğumasını ve mümkün olan en yüksek doğruluğu elde etmesini sağlamak için her ölçümden önce kısa bir süre boyunca görüntülenen bir soğutma lambası göstergesi vardır.

Hata mesajları  - Ekrandaki mesajlar, sınırsız, aralık dışı ve aralık okumaları ve ışık kaynağı hatası gibi sorunları bildirir.

Otomatik Kapanma  - Ölçüm cihazı ölçüm modundayken 10 dakika kullanılmadığında otomatik kapanma. Cihazın yanlışlıkla kapanmaması durumunda pillerin boşa harcanmasını önler.

Pil durumu göstergesi

Cihaz, raybalama ömrünü aşağıdaki gibi görüntülemek için bir pil seviyesi göstergesine sahiptir:

•% 100 kapasite için 3 satır

•% 66 kapasite için 2 hat

•% 33 kapasite için 1 satır

• Kapasite% 10'dan az olduğunda pil simgesi yanıp söner.
Ölçü birimleri  - Uygun ölçü birimi, okuma ile birlikte görüntülenir.


,

İşlenebilme kabiliyeti, termal ve elektriksel iletkenlik ve korozyon direnci nedeniyle, çeşitli endüstriyel ve teknolojik uygulamalarda bakır kullanılmaktadır. Bakır, rezervuarlardaki ve dağıtım borularındaki biyolojik gelişmeleri kontrol altına almak için yaygın kullanımdan kaynaklanan doğal su ve atık sularda da bulunabilir. Reaktif, bakır içeren numunelere eklendiğinde, numune mor bir ton döndürür; konsantrasyon ne kadar yüksek olursa renk de o kadar derin olur. İlgili renk değişimi daha sonra Beer-Lambert Yasasına göre kolorimetrik olarak analiz edilir. Bu ilke ışığın tamamlayıcı bir renk tarafından emildiğini ve yayılan radyasyonun konsantrasyona bağlı olduğunu belirtir. Daha yüksek bakır seviyeleri için 575 nm'de (sarı-yeşil) dar bantlı bir girişim filtresi, yalnızca sarı-yeşil ışığın silikon fotodetektör tarafından tespit edilmesine izin verir ve tungsten lambadan yayılan diğer tüm görünür ışığı atlar. Reaksiyona giren numunenin rengindeki değişiklik arttıkça, geçirgenlik azalırken, ışığın özgül dalga boyunun absorbansı da artar.
HI96702 aşağıdakileri içeren bir kit (HI96702C) olarak mevcuttur:

·         Taşınabilir Fotometre

·         Örnek küvetler (2)

·         Caps

·         Sertifika ile CAL Check ™ standartları

·         Küvet temizleme bezi

·         Makas

·         Dayanıklı taşıma çantası

·         Sayaç ve aksesuarlar için termoform ek

* Ayrı olarak sipariş edilen reaktifler


Sertifika ile CAL Check ™ standartları

HI96702-11 CAL Check  standartları, fotometrelerin kalibrasyon ve performans doğrulaması için CAL Check fonksiyonu ile kullanılır.

Analiz Sertifikası ile birlikte verilir

·         Parti numarası

·         Son kullanma tarihi

·         25 ° C'deki standart değer

·         Referans metre NIST izlenebilir

Sağlanan saklama kapları
Hafif
Kazara kırılmaya karşı korur

Absorbans Özellikleri

Işık kaynağı: tungsten lambası
Işık Dedektörü: 575 nm @ dar bant girişim filtreli silikon fotosel

Ek Özellikler

Ölçüm Aralığı: 0,00 ila 5,00 mg / L (ppm)
Çözünürlük: 0.01 mg / L (ppm)
Doğruluk @ 25 ° C (77 ° F): ± 0.02 mg / L ± okuma değerinin% 4'ü
Yöntem: USEPA onaylı bisenkoninat yönteminin uyarlanması
OtomatikKapalı: ölçüm modunda on dakika kullanılmadıktan sonra; Kalibrasyon modunda kullanılmayan bir saat sonra; son okuma hatırlatması ile
Çevre: 0 ila 50 ° C (32 ila 122 ° F); RH maksimum% 95 yoğuşmasız
Ağırlık: 360 g (12.7 oz.)
Güç Kaynağı: 9V pil
Boyut: 193 x 104 x 69 mm (7,6 x 4,1 x 2,7 ”)
Sipariş Bilgileri: HI96702, kapaklı, 9V pilli, alet kalite sertifikası ve kullanım kılavuzlu numune küvetleriyle (2) birlikte verilir.
Garanti: 2 yıl

Stok Kodu: HI96702
Mağaza Kodu: 113
Vergiler Hariç: 2.716,80 TL
KDV Oranı: %18