HI96705 - Silika Düşük Aralıklı Taşınabilir Fotometre

3.205,83 TL
Stok Durumu : Stokta yok
Stok Kodu: HI96705
Mağaza Kodu: 115
Vergiler Hariç: 2.716,80 TL
KDV Oranı: %18

HI96705 Silica Low Range Fotometre, ergonomik, taşınabilir bir tasarımda doğruluk ve kullanım kolaylığını bir araya getirir. HI93705-0 hazır reaktifleri kullanarak bir kullanıcı, 0.00 ila 2.00 mg / L (ppm) aralığında silis konsantrasyonunu doğru bir şekilde belirleyebilir. HI96705, ölçüm cihazının performans doğrulaması ve kalibrasyonu için kullanılan özel CAL Check ™ işlevi de dahil olmak üzere birçok gelişmiş özellik sunar.

*HI93705-05 Silika Düşük Aralıklı Reaktifler (100 test) - AYRICA SİPARİŞ EDİNİZ!

HI96705 portatif fotometre silika ölçümü içindir. Hanna'nın taşınabilir fotometreleri gelişmiş bir optik sisteme sahiptir; özel bir tungsten lambasının, dar bir bant girişim filtresinin ve silikon fotodetektörün kombinasyonu her seferinde doğru fotometrik okumalar sağlar. Hanna'ya özel CAL Check  özelliği, sayaç ölçümünü ve kalibrasyonu doğrulamak için hazır, NIST izlenebilir standartlarını kullanır. Özel küvet kilitleme sistemi, tutarlı bir yol uzunluğunu korumak için küvetin ölçüm hücresine her seferinde aynı konumda yerleştirilmesini sağlar.

CAL Check   - Bir CAL Check NIST izlenebilir ikincil standart kullanarak sayacın performans doğrulaması ve kalibrasyonunu sağlar.

GLP  - Yapılan son kullanıcı kalibrasyon tarihini kaydeder.

Dahili zamanlayıcı  -  Kimyasal reaksiyon için uygun reaksiyon süresinin kullanılmasını sağlar. Zamanlayıcının sonunda sayaç otomatik olarak okumayı alır. Bu özellik, birden fazla kullanıcı arasında tutarlılığı sağlar.

Ölçüm aletinde indeksleme girintisi - Ölçüm aletinde, küvet kapağına kilitlenip anahtar takılabilen bir girinti vardır. Bu, doğru sonuçlar için aynı yol uzunluğunu korumak amacıyla küvetin tutarlı bir şekilde (aynı pozisyonda) endekslenmesini sağlar.

Soğutma Lambası Göstergesi  - Dar bir dalga boyu ışık bandını korumak için optik bileşenlerin tutarlı bir sıcaklığını korumak gerekir. Bu fotometrede, bileşenlerin soğumasını ve mümkün olan en yüksek doğruluğu elde etmesini sağlamak için her ölçümden önce kısa bir süre boyunca görüntülenen bir soğutma lambası göstergesi vardır.

Hata mesajları  - Ekrandaki mesajlar, sınırsız, aralık dışı ve aralık okumaları ve ışık kaynağı hatası gibi sorunları bildirir.

Otomatik Kapanma  - Ölçüm cihazı ölçüm modundayken 10 dakika kullanılmadığında otomatik kapanma. Cihazın yanlışlıkla kapanmaması durumunda pillerin boşa harcanmasını önler.

Pil durumu göstergesi

Cihaz, raybalama ömrünü aşağıdaki gibi görüntülemek için bir pil seviyesi göstergesine sahiptir:

•% 100 kapasite için 3 satır

•% 66 kapasite için 2 hat

•% 33 kapasite için 1 satır

• Kapasite% 10'dan az olduğunda pil simgesi yanıp söner.
Ölçü birimleri  - Uygun ölçü birimi, okuma ile birlikte görüntülenir.
Silika, tüm doğal sularda çözünmüş mineral formunda bulunur. Silika, suda sadece hafifçe çözünür ve iyonik silika, silikatlar veya kolloidal veya asılı tanecikler halinde bulunabilir. Silisin çözünürlüğü yüksek pH, sıcaklık ve basınca bağlıdır. Silika'nın endüstriyel uygulamalarda, özellikle yüksek basınçlı türbinlerde bulunması, yüksek sıcaklık ve basıncın neden olduğu ölçeklendirme nedeniyle istenmeyen bir durumdur. Isıtma sistemleri ve ters osmoz tesisleri aynı zamanda proses verimliliğini sağlamak için silisin izlenmesini gerektirir.   


HI96705, 2.00 mg / L'den (ppm) daha düşük silika konsantrasyonlarını ölçmek için ASTM D859 heteropol mavi yönteminin bir uyarlamasını kullanır. Reaktif silika içeren numunelere eklendiğinde, numune mavi bir ton döndürür; konsantrasyon ne kadar yüksek olursa renk de o kadar derin olur. İlgili renk değişimi daha sonra Beer-Lambert Yasasına göre kolorimetrik olarak analiz edilir. Bu ilke, ışığın tamamlayıcı bir renk tarafından emildiğini ve yayılan radyasyonun konsantrasyona bağlı olduğunu belirtir. Silika tayini için, 610 nm'de (turuncu) dar bir bant girişim filtresi, silikon fotodetektör tarafından yalnızca turuncu ışığın tespit edilmesine izin verir ve tungsten lambadan yayılan diğer tüm görünür ışığı atlar. Reaksiyona giren numunenin rengindeki değişim arttıkça, belirli ışık dalga boyunda absorbans da artar,

HI96705 aşağıdakileri içeren bir kit (HI96705C) olarak mevcuttur:

·         Taşınabilir Fotometre

·         Örnek küvetler (2)

·         Caps

·         Sertifika ile CAL Check ™ standartları

·         Küvet temizleme bezi

·         Makas

·         Dayanıklı taşıma çantası

·         taşıma çantası , sayaç ve aksesuarlar için termoform eke sahiptir

* Ayrı olarak sipariş edilen reaktifler
Sertifika ile CAL Check ™ standartları

HI96705-11 CAL Check  standartları, fotometrelerin kalibrasyon ve performans doğrulaması için CAL Check fonksiyonu ile kullanılır.

Analiz Sertifikası ile birlikte verilir

·         Parti numarası

·         Son kullanma tarihi

·         25 ° C'deki standart değer

·         Referans metre NIST izlenebilir

Sağlanan saklama kapları

·         Hafif

·         Kazara kırılmaya karşı korur


Absorbans Özellikleri

Işık kaynağı: tungsten lambası
Işık Dedektörü: 610 nm @ dar bant girişim filtreli silikon fotosel

Ek Özellikler

Ölçüm Aralığı: 0,00 ila 2,00 mg / L (ppm)
Çözünürlük: 0.01 mg / L (ppm)
Doğruluk @ 25 ° C (77 ° F): ± 0.03 mg / L ± okuma değerinin% 3'ü
Yöntem: ASTM D859 heteropol mavi metodun adaptasyonu
Otomatik Kapalı: ölçüm modunda on dakika kullanılmadıktan sonra; Kalibrasyon modunda kullanılmayan bir saat sonra; son okuma hatırlatması ile
Çevre: 0 ila 50 ° C (32 ila 122 ° F); RH maksimum% 95 yoğuşmasız
Ağırlık: 360 g (12.7 oz.)
Güç Kaynağı: 9V pil
Boyut: 193 x 104 x 69 mm (7,6 x 4,1 x 2,7 ”)
Sipariş Bilgileri: HI96705, kapaklı, 9V pilli, cihaz kalite sertifikası ve kullanım kılavuzlu numune küvetleriyle (2) birlikte verilir.
Garanti Bilgileri: 2 yıl

Stok Kodu: HI96705
Mağaza Kodu: 115
Vergiler Hariç: 2.716,80 TL
KDV Oranı: %18