HI96718 - İyot Taşınabilir Fotometre

3.903,00 TL
Stok Durumu : Stokta yok
Stok Kodu: HI96718
Mağaza Kodu: 128
Vergiler Hariç: 3.307,63 TL
KDV Oranı: %18

HI96718 İyot Fotometre ergonomik, taşınabilir bir tasarımda doğruluk ve kullanım kolaylığını bir araya getirir. HI93718-0 hazır yapılmış reaktifleri kullanarak kullanıcı, numunelerdeki iyot konsantrasyonunu 0,0 ila 12,5 mg / L (ppm) aralığında doğru bir şekilde belirleyebilir. HI96718, ölçüm cihazı performansının doğrulanması ve kalibrasyonu için kullanılan özel CAL Check ™ işlevi dahil olmak üzere birçok gelişmiş özellik sunar.

*HI93718-01 Brom Reaktifler (100 Test) AYRICA SİPARİŞ EDİNİZ!

HI96718 portatif fotometre iyot ölçümü içindir. Hanna'nın taşınabilir fotometreleri gelişmiş bir optik sisteme sahiptir; özel bir tungsten lambasının, dar bir bant girişim filtresinin ve silikon fotodetektörün kombinasyonu her seferinde doğru fotometrik okumalar sağlar. Hanna'ya özel CAL Check  özelliği, sayaç ölçümünü ve kalibrasyonu doğrulamak için hazır, NIST izlenebilir standartlarını kullanır. Özel küvet kilitleme sistemi, tutarlı bir yol uzunluğunu korumak için küvetin ölçüm hücresine her seferinde aynı konumda yerleştirilmesini sağlar.

CAL Check   - Bir CAL Check NIST izlenebilir ikincil standart kullanarak sayacın performans doğrulaması ve kalibrasyonunu sağlar.
GLP  - Yapılan son kullanıcı kalibrasyon tarihini kaydeder.
Dahili zamanlayıcı  -  Uygun reaksiyon süresinin kimyasal reaksiyon için kullanılmasını sağlar. Zamanlayıcının sonunda sayaç otomatik olarak okumayı alır. Bu özellik, birden fazla kullanıcı arasında tutarlılığı sağlar.
Ölçüm aletinde indeksleme girintisi - Ölçüm aletinde, küvet kapağına kilitlenip anahtar takılabilen bir girinti vardır. Bu, doğru sonuçlar için aynı yol uzunluğunu korumak amacıyla küvetin tutarlı bir şekilde (aynı pozisyonda) endekslenmesini sağlar.
Soğutma Lambası Göstergesi  - Dar bir dalga boyu ışık bandını korumak için optik bileşenlerin tutarlı bir sıcaklığını korumak gerekir. Bu fotometrede, bileşenlerin soğumasını ve mümkün olan en yüksek doğruluğu elde etmesini sağlamak için her ölçümden önce kısa bir süre boyunca görüntülenen bir soğutma lambası göstergesi vardır.
Hata mesajları  - Ekrandaki mesajlar, sınırsız, aralık dışı ve aralık okumaları ve ışık kaynağı hatası gibi sorunları bildirir.
Otomatik Kapanma  - Ölçüm cihazı ölçüm modundayken 10 dakika kullanılmadığında otomatik kapanma. Cihazın yanlışlıkla kapanmaması durumunda pillerin boşa harcanmasını önler.
Pil durumu göstergesi
Cihaz, raybalama ömrünü aşağıdaki gibi görüntülemek için bir pil seviyesi göstergesine sahiptir:
*% 100 kapasite için 3 satır
*% 66 kapasite için 2 hat
*% 33 kapasite için 1 satır
*Kapasite% 10'dan az olduğunda pil simgesi yanıp söner.
*Ölçü birimleri  - Uygun ölçü birimi, okuma ile birlikte görüntülenir.
İyot dezenfektan özellikleri, klor ve brom için alternatif olarak kullanılmasına neden olmuştur. Klorlu havuzlardan farklı olarak, iyotla muamele edilmiş su, yüzücüler arasında göz tahrişini azaltır ve olumsuz koşullara daha dayanıklı bir dezenfeksiyon seviyesi sağlar. Bununla birlikte, toksik ve aşındırıcı özellikleri, suda çözünme güçlüğü ile birlikte, yaygın kabulünü sınırlamıştır. En yaygın iyot uygulamalarından biri kümes hayvanı endüstrisi proses suyudur.

HI96718, 0.0 ila 12.5 mg / L (ppm) aralığında iyot konsantrasyonlarını ölçmek için Su ve Atık Suların İncelenmesi Standart Yöntemlerinin, 18. basımın, DPD yönteminin bir uyarlamasını kullanır. İyot içeren bir numuneye eklendiğinde, DPD reaktifi numuneyi pembe bir ton haline getirmek için reaksiyona girer; konsantrasyon ne kadar yüksek olursa renk de o kadar derin olur. İlgili renk değişimi daha sonra Beer-Lambert Yasasına göre kolorimetrik olarak analiz edilir. Bu ilke, ışığın tamamlayıcı bir renk tarafından emildiğini ve yayılan radyasyonun konsantrasyona bağlı olduğunu belirtir. İyot için, 525 nm'de (yeşil) dar bir bant girişim filtresi, silikon fotodetektör tarafından yalnızca yeşil ışığın tespit edilmesini sağlar. Reaksiyona giren numunenin rengindeki değişiklik arttıkça, geçirgenlik azalırken, ışığın özgül dalga boyunun absorbansı da artar.HI96718, aşağıdakileri içeren bir kit (HI96718C) olarak mevcuttur:

·         Taşınabilir Fotometre

·         Örnek küvetler (2)

·         Caps

·         Sertifika ile CAL Check ™ standartları

·         Küvet temizleme bezi

·         Makas

·         Dayanıklı taşıma çantası

·         Taşıma çantası, sayaç ve aksesuarlar için termoform eke sahiptir

* Ayrı olarak sipariş edilen reaktifler
Sertifika ile CAL Check ™ standartları

HI96718-11 CAL Check  standartları, fotometrelerin kalibrasyonu ve performans doğrulaması için CAL Check  fonksiyonu ile kullanılır.

Analiz Sertifikası ile birlikte verilir

·         Parti numarası

·         Son kullanma tarihi

·         25 ° C'deki standart değer

·         Referans metre NIST izlenebilir

Sağlanan saklama kapları

·         Hafif

·         Kazara kırılmaya karşı korurAbsorbans Özellikleri

Işık kaynağı: tungsten lambası
Işık Dedektörü: 525 nm @ dar bant girişim filtreli silikon fotosel

Ek Özellikler

Ölçüm Aralığı: 0.0 ila 12.5 mg / L (ppm)
Ölçüm Çözünürlüğü: 0.1 mg / L (ppm)
Doğruluk @ 25 ° C (77 ° F): ± 1 mg / L ± okuma değerinin% 5'i
Yöntem: Su ve Atıksu Muayenesi için Standart Yöntemlerin uyarlanması, 18. baskı, DPD yöntemi
Otomatik Kapalı: ölçüm modunda on dakika kullanılmadıktan sonra; Kalibrasyon modunda kullanılmayan bir saat sonra; son okuma hatırlatması ile
Çevre: 0 ila 50 ° C (32 ila 122 ° F); RH maksimum% 95 yoğuşmasız
Ağırlık: 360 g (12.7 oz.)
Pil Türü: 9V pil
Boyut: 193 x 104 x 69 mm (7,6 x 4,1 x 2,7 ”)
Sipariş Bilgileri: HI96718, kapaklı, 9V pilli, alet kalite sertifikasına ve kullanım kılavuzuna sahip numune küvetleri (2) ile birlikte verilir.
Garanti: 2 yıl

Stok Kodu: HI96718
Mağaza Kodu: 128
Vergiler Hariç: 3.307,63 TL
KDV Oranı: %18