HI96725 - Klor, Siyanürik Asit ve pH Taşınabilir Fotometre

4.589,20 TL
Stok Durumu : Stokta yok
Stok Kodu: HI96725
Mağaza Kodu: 135
Vergiler Hariç: 3.889,15 TL
KDV Oranı: %18

HI96725 Klor, Siyanürik Asit ve pH Portatif Fotometre, ergonomik ve portatif bir tasarımda doğruluk ve kullanım kolaylığını birleştirir. Bir kullanıcı hazır reaktifleri kullanarak bu üç ortak su kalitesi parametresini doğru bir şekilde belirleyebilir. HI96725, ölçüm cihazı performansının doğrulanması ve kalibrasyonu için kullanılan özel CAL Check ™ işlevi de dahil olmak üzere birçok gelişmiş özellik sunar.

*HI93701-01 / pH Fotometre Reaktifleri (100 test)
*HI93711-01 / Toplam Klor Reaktifleri (100 test)
*HI93722-01 / Siyanürik Asit Reaktifleri (100 Test) 
*HI93701-01 / Serbest Klor Reaktifleri (100 test) AYRICA SİPARİŞ EDİNİZ!

HI96725 taşınabilir fotometre, serbest ve toplam klor, siyanürik asit ve pH ölçümü içindir. Hanna'nın taşınabilir fotometreleri gelişmiş bir optik sisteme sahiptir; özel bir tungsten lambasının, dar bir bant girişim filtresinin ve silikon fotodetektörün kombinasyonu her seferinde doğru fotometrik okumalar sağlar. Hanna'ya özel CAL Check  özelliği, hem sayaç doğrulama hem de kalibrasyonu doğrulamak için hazır, NIST izlenebilir standartlarını kullanır. Özel küvet kilitleme sistemi, tutarlı bir yol uzunluğunu korumak için küvetin ölçüm hücresine her seferinde aynı konumda yerleştirilmesini sağlar.

CAL Check   - Bir CAL Check NIST izlenebilir ikincil standart kullanarak sayacın performans doğrulaması ve kalibrasyonunu sağlar.
GLP  - Yapılan son kullanıcı kalibrasyon tarihini kaydeder.
Dahili zamanlayıcı  -  Uygun reaksiyon süresinin kimyasal reaksiyon için kullanılmasını sağlar. Zamanlayıcının sonunda sayaç otomatik olarak okumayı alır. Bu özellik, birden fazla kullanıcı arasında tutarlılığı sağlar.
Ölçüm aletinde indeksleme girintisi - Ölçüm aletinde, küvet kapağına kilitlenip anahtar takılabilen bir girinti vardır. Bu, doğru sonuçlar için aynı yol uzunluğunu korumak amacıyla küvetin tutarlı bir şekilde (aynı pozisyonda) endekslenmesini sağlar.
Soğutma Lambası Göstergesi  - Dar bir dalga boyu ışık bandını korumak için optik bileşenlerin tutarlı bir sıcaklığını korumak gerekir. Bu fotometrede, bileşenlerin soğumasını ve mümkün olan en yüksek doğruluğu elde etmesini sağlamak için her ölçümden önce kısa bir süre boyunca görüntülenen bir soğutma lambası göstergesi vardır.
Hata mesajları  - Ekrandaki mesajlar, sınırsız, aralık dışı ve aralık okumaları ve ışık kaynağı hatası gibi sorunları bildirir.
Otomatik Kapanma  - Ölçüm cihazı ölçüm modundayken 10 dakika kullanılmadığında otomatik kapanma. Cihazın yanlışlıkla kapanmaması durumunda pillerin boşa harcanmasını önler.
Pil durumu göstergesi
Cihaz, raybalama ömrünü aşağıdaki gibi görüntülemek için bir pil seviyesi göstergesine sahiptir:
*% 100 kapasite için 3 satır
*% 66 kapasite için 2 hat
*% 33 kapasite için 1 satır
*Kapasite% 10'dan az olduğunda pil simgesi yanıp söner.
*Ölçü birimleri  - Uygun ölçü birimi, okuma ile birlikte görüntülenir.
HI96725, koruyucu bakım veya dezenfeksiyon için izlemede çok önemli olan dört parametreyi ölçer. Klor, ev sahipleri, oteller ve ticari işletmeler tarafından kullanılan en yaygın kullanılan su dezenfektanıdır. Soğutma kulelerinde, havuzlarda ve spa'larda ve benzeri uygulamalarda siyanürik asit, kloru stabilize etmeye ve özellikle güneş ışığında bozulmasını önlemeye yardımcı olur. Hem siyanürik asit hem de pH sık sık test edilmesi, klor tüketimini en aza indirmeye yardımcı olur.  

HI96725, bir metre içerisinde birden fazla yöntem sunar. Klor tayini DPD yönteminin bir uyarlamasını kullanır; pH tayini fenol kırmızısı yöntemini kullanır; siyanürik asit tayini, türbidimetrik yöntemin bir uyarlamasını kullanır. Reaktifler test edilen parametreye bağlı olarak toz ve sıvı formdadır.

Örneğe uygun reaktif eklendiğinde, renk değişimi gösterecektir; konsantrasyon ne kadar yüksek olursa renk de o kadar derin olur. İlgili renk değişimi daha sonra Beer-Lambert Yasasına göre kolorimetrik olarak analiz edilir. Bu ilke, ışığın tamamlayıcı bir renk tarafından emildiğini ve yayılan radyasyonun konsantrasyona bağlı olduğunu belirtir. Dört parametrenin hepsinin belirlenmesi için, 525 nm'de (yeşil) bir dar bant girişim filtresi, silikon fotodetektör tarafından yalnızca yeşil ışığın algılanmasına izin verir ve tungsten lambadan yayılan diğer tüm görünür ışığı atlar. Reaksiyona giren numunenin rengindeki değişiklik arttıkça, geçirgenlik azalırken, ışığın özgül dalga boyunun absorbansı da artar.
HI96725  içeren bir kit (HI96725C) olarak mevcuttur:

·         Taşınabilir Fotometre

·         Örnek küvetler (2)

·         Kapaklar (2)

·         Sertifika ile CAL Check ™ standartları

·         Küvet temizleme bezi

·         Makas

·         Dayanıklı taşıma çantası

·         taşıma çantası , sayaç ve aksesuarlar için termoform eke sahiptir

* Ayrı olarak sipariş edilen reaktiflerSertifika ile CAL Check ™ standartları

CAL Check ™ standartları, CAL Check ™ işleviylefotometrelerin kalibrasyonu ve performans doğrulaması için kullanılır. HI96725 için bireysel CAL Check ™ standartları setleri  mevcuttur:

·         Serbest Klor: HI96701-11

·         Toplam Klor: HI96711-11

·         Siyanürik Asit: HI96722-11

·         pH: HI96710-11

Analiz Sertifikası ile birlikte verilir

·         Parti numarası

·         Son kullanma tarihi

·         25 ° C'deki standart değer

·         Referans metre NIST izlenebilir

Sağlanan saklama kapları

·         Hafif

·         Kazara kırılmaya karşı korur


Absorbans Özellikleri

Işık Kaynağı: tungsten lambası
Işık Dedektörü: 525 nm @ dar bant girişim filtreli silikon fotosel

pH Özellikleri

pH Aralığı: 6.5 ila 8.5 pH
pH Çözünürlük: 0.1 pH
pH Hassasiyeti (@ 25ºC / 77ºF): ± 0.1 pH
Yöntem: fenol kırmızısı yöntemi

Serbest Klor ve Toplam Klor Spesifikasyonları

Klor Aralığı: 5.00 mg 0.00 / L (ppm) Cı 2
Klor Çözünürlüğü: 3.50 mg / L altında 0.01 mg / L; 3,50 mg / L üzerinden 0,10 mg / L
Klor Doğruluk: ± 0.03 mg / L ± okuma değerinin% 3'ü
Yöntem: USEPA yöntemi ve standart yöntem 4500-Cl G'nin uyarlanması

Siyanürik Asit Spesifikasyonları

Siyanürik Asit Aralığı: 0 ila 80 mg / L (ppm) siyanürik asit
Siyanürik Asit Çözünürlüğü: 1 mg / L
Siyanürik Asit Doğruluk: ± 1 mg / L ± okuma değerinin% 15'i
Yöntem: türbidimetrik yöntemin adaptasyonu

Ek Özellikler

Otomatik Kapalı: ölçüm modunda on dakika kullanılmadıktan sonra; Kalibrasyon modunda kullanılmayan bir saat sonra; son okuma hatırlatması ile
Çevre: 0 ila 50 ° C (32 ila 122 ° F); RH maksimum% 95 yoğuşmasız
Ağırlık: 360 g (12.7 oz.)
Pil Türü: 9V pil
Boyut: 193 x 104 x 69 mm (7,6 x 4,1 x 2,7 ”)
Sipariş Bilgileri: HI96725, kapaklı, 9V pilli, cihaz kalite sertifikasına ve kullanım kılavuzuna sahip numune küvetleri (2) ile birlikte verilir.
Garanti: 2 yıl

Stok Kodu: HI96725
Mağaza Kodu: 135
Vergiler Hariç: 3.889,15 TL
KDV Oranı: %18