HI96728 - Nitrat-Azot Taşınabilir Fotometre

4.287,62 TL
Stok Durumu : Stokta yok
Stok Kodu: HI96728
Mağaza Kodu: 138
Vergiler Hariç: 3.633,58 TL
KDV Oranı: %18

HI96728 Nitrate-Nitrogen Portable Photometer ergonomik, portatif bir tasarımda hassasiyet ve kullanım kolaylığını bir araya getirir. Bir kullanıcı, HI93728-0 hazır reaktifleri kullanarak, numunelerde nitrat konsantrasyonunu 0.0 ila 30.0 mg / L (ppm) aralığında doğru bir şekilde belirleyebilir. HI96728, ölçüm cihazı performansının doğrulanması ve kalibrasyonu için kullanılan özel CAL Check ™ fonksiyonu dahil olmak üzere birçok gelişmiş özellik sunar.

*HI93728-01 / Nitrat Reaktifleri (100 test) AYRICA SİPARİŞ EDİNİZ!

HI96728 portatif fotometre nitratın nitrojen olarak ölçümü içindir. Hanna'nın taşınabilir fotometreleri gelişmiş bir optik sisteme sahiptir; özel bir tungsten lambasının, dar bir bant girişim filtresinin ve silikon fotodetektörün kombinasyonu her seferinde doğru fotometrik okumalar sağlar. Hanna'ya özel CAL Check  özelliği, hem sayaç doğrulama hem de kalibrasyonu doğrulamak için hazır, NIST izlenebilir standartlarını kullanır. Özel küvet kilitleme sistemi, tutarlı bir yol uzunluğunu korumak için küvetin ölçüm hücresine her seferinde aynı konumda yerleştirilmesini sağlar.

CAL Check   - Bir CAL Check NIST izlenebilir ikincil standart kullanarak sayacın performans doğrulaması ve kalibrasyonunu sağlar.
GLP  - Yapılan son kullanıcı kalibrasyon tarihini kaydeder.
Dahili zamanlayıcı  -  Uygun reaksiyon süresinin kimyasal reaksiyon için kullanılmasını sağlar. Zamanlayıcının sonunda sayaç otomatik olarak okumayı alır. Bu özellik, birden fazla kullanıcı arasında tutarlılığı sağlar.
Ölçüm aletinde indeksleme girintisi - Ölçüm aletinde, küvet kapağına kilitlenip anahtar takılabilen bir girinti vardır. Bu, doğru sonuçlar için aynı yol uzunluğunu korumak amacıyla küvetin tutarlı bir şekilde (aynı pozisyonda) endekslenmesini sağlar.
Soğutma Lambası Göstergesi  - Dar bir dalga boyu ışık bandını korumak için optik bileşenlerin tutarlı bir sıcaklığını korumak gerekir. Bu fotometrede, bileşenlerin soğumasını ve mümkün olan en yüksek doğruluğu elde etmesini sağlamak için her ölçümden önce kısa bir süre boyunca görüntülenen bir soğutma lambası göstergesi vardır.
Hata mesajları  - Ekrandaki mesajlar, sınırsız, aralık dışı ve aralık okumaları ve ışık kaynağı hatası gibi sorunları bildirir.
Otomatik Kapanma  - Ölçüm cihazı ölçüm modundayken 10 dakika kullanılmadığında otomatik kapanma. Cihazın yanlışlıkla kapanmaması durumunda pillerin boşa harcanmasını önler.
Pil durumu göstergesi
Cihaz, raybalama ömrünü aşağıdaki gibi görüntülemek için bir pil seviyesi göstergesine sahiptir:
*% 100 kapasite için 3 satır
*% 66 kapasite için 2 hat
*% 33 kapasite için 1 satır
*Kapasite% 10'dan az olduğunda pil simgesi yanıp söner.
*Ölçü birimleri  - Uygun ölçü birimi, okuma ile birlikte görüntülenir.

*** NOT: 100 mg / L'nin üzerindeki klorür nitrat kimyasıyla negatif girişime neden olacaktır. HI96728'i tuzlu sudaki nitratı ölçmek için önermiyoruz.

Azot, Dünya atmosferinde bol miktarda bulunur ve suda nitrat, nitrit ve amonyak formunda bulunur. Bitkiler, proteinleri kök sistemlerinden takip ederek oluşturmak için besin olarak nitrojen kullanırlar. Nitrat, çoğunlukla yağmur, organik maddenin ayrışması ve atık su ve gübreler gibi insan yapımı kirleticilerden kaynaklanan akıntı nedeniyle suda oluşur. Neredeyse tüm yüzey suları ölçülebilir bir nitrat seviyesine sahiptir ve ılımlı bir miktarın faydalı olduğu düşünülmektedir. Bununla birlikte, büyük miktarlarda nitrat, suda çözünmüş oksijen seviyelerinin azalmasına yol açabilecek ötrofikasyona neden olabilir.

HI96728, azot olarak 30.0 mg / L'den (ppm) daha az nitrat konsantrasyonlarını ölçmek için kadmiyum indirgeme yönteminin bir uyarlamasını kullanır. Reaktif nitrat içeren numunelere eklendiğinde, numune amber rengini değiştirir; konsantrasyon ne kadar yüksek olursa renk de o kadar derin olur. İlgili renk değişimi daha sonra Beer-Lambert Yasasına göre kolorimetrik olarak analiz edilir. Bu ilke, ışığın tamamlayıcı bir renk tarafından emildiğini ve yayılan radyasyonun konsantrasyona bağlı olduğunu belirtir. Nitrat-azot tespiti için, 525 nm'de (yeşil) dar bir bant girişim filtresi, silikon fotodetektör tarafından yalnızca yeşil ışığın tespit edilmesine izin verir ve tungsten lambadan yayılan diğer tüm görünür ışığı atlar. Reaksiyona giren numunenin rengindeki değişim arttıkça, belirli ışık dalga boyunda absorbans da artar,HI96728, aşağıdakileri içeren bir kit (HI96728C) olarak mevcuttur:

·         Taşınabilir Fotometre

·         Örnek küvetler (2)

·         Kapaklar (2)

·         Sertifika ile CAL Check ™ standartları

·         Küvet temizleme bezi

·         Makas

·         Dayanıklı taşıma çantası

·         Sayaç ve aksesuarlar için termoform ek

* Ayrı olarak sipariş edilen reaktifler


Sertifika ile CAL Check ™ standartları

HI96728-11 CAL Check  standartları, fotometrelerin kalibrasyonu ve performans doğrulaması için CAL Check  işlevi ile kullanılır.

Analiz Sertifikası ile birlikte verilir

·         Parti numarası

·         Son kullanma tarihi

·         25 ° C'deki standart değer

·         Referans metre NIST izlenebilir

Sağlanan saklama kapları

·         Hafif

·         Kazara kırılmaya karşı korur


Absorbans Özellikleri

Işık Kaynağı: tungsten lambası
Işık Dedektörü: 525 nm @ dar bant girişim filtreli silikon fotosel

Ek Özellikler

Ölçüm Aralığı: 0.0 ila 30.0 mg / L (ppm) NO₃-N (nitrat-azot)
Çözünürlük: 0.1 mg / L (ppm)
Doğruluk @ 25 ° C (77 ° F): ± 0.5 mg / L ± okuma değerinin% 10'u
Yöntem: kadmiyum indirgeme yönteminin adaptasyonu
Otomatik Kapalı: ölçüm modunda on dakika kullanılmadıktan sonra; Kalibrasyon modunda kullanılmayan bir saat sonra; son okuma hatırlatması ile
Çevre: 0 ila 50 ° C (32 ila 122 ° F); RH maksimum% 95 yoğuşmasız
Ağırlık: 360 g (12.7 oz.)
Pil Türü: 9V pil
Boyut: 193 x 104 x 69 mm (7,6 x 4,1 x 2,7 ”)
Sipariş Bilgileri: HI96728, kapaklı, 9V pilli, cihaz kalite sertifikasına ve kullanım kılavuzuna sahip numune küvetleri (2) ile birlikte verilmektedir.
Notlar: 100 mg / L'nin üzerindeki klorür, nitrat kimyasıyla negatif bir girişime neden olur. HI96728'i tuzlu sudaki nitratı ölçmek için önermiyoruz.
Garanti: 2 yıl

Stok Kodu: HI96728
Mağaza Kodu: 138
Vergiler Hariç: 3.633,58 TL
KDV Oranı: %18