HI96748 - ManganezDüşük Aralıklı Taşınabilir Fotometre

2.385,61 TL
Stok Durumu : Stokta yok
Stok Kodu: HI96748
Mağaza Kodu: 158
Vergiler Hariç: 2.021,71 TL
KDV Oranı: %18

HI96748 Manganez Düşük Aralıklı Taşınabilir Fotometre ergonomik, taşınabilir bir tasarımda hassasiyet ve kullanım kolaylığını bir araya getirir. Bir kullanıcı, HI93748-0 hazır reaktiflerini kullanarak 0 ila 300 μg / L (ppb) aralığında manganez konsantrasyonunu doğru bir şekilde belirleyebilir. HI96748, ölçüm cihazı performansının doğrulanması ve kalibrasyonu için kullanılan özel CAL Check ™ işlevi dahil olmak üzere birçok gelişmiş özellik sunar.

*HI93748-01 / Manganez Düşük Aralıklı Reaktifleri (50 test) AYRICA SİPARİŞ EDİNİZ!

HI96748 taşınabilir fotometre, manganezin düşük aralık ölçümü içindir. Hanna'nın taşınabilir fotometreleri gelişmiş bir optik sisteme sahiptir; özel bir tungsten lambasının, dar bir bant girişim filtresinin ve silikon fotodetektörün kombinasyonu her seferinde doğru fotometrik okumalar sağlar. Hanna'ya özel CAL Check  özelliği, hem sayaç doğrulama hem de kalibrasyonu doğrulamak için hazır, NIST izlenebilir standartlarını kullanır. Özel küvet kilitleme sistemi, tutarlı bir yol uzunluğunu korumak için küvetin ölçüm hücresine her seferinde aynı konumda yerleştirilmesini sağlar.

CAL Check   - Bir CAL Check NIST izlenebilir ikincil standart kullanarak sayacın performans doğrulaması ve kalibrasyonunu sağlar.
GLP  - Yapılan son kullanıcı kalibrasyon tarihini kaydeder.
Dahili zamanlayıcı  -  Uygun reaksiyon süresinin kimyasal reaksiyon için kullanılmasını sağlar. Zamanlayıcının sonunda sayaç otomatik olarak okumayı alır. Bu özellik, birden fazla kullanıcı arasında tutarlılığı sağlar.
Ölçüm aletinde indeksleme girintisi - Ölçüm aletinde, küvet kapağına kilitlenip anahtar takılabilen bir girinti vardır. Bu, doğru sonuçlar için aynı yol uzunluğunu korumak amacıyla küvetin tutarlı bir şekilde (aynı pozisyonda) endekslenmesini sağlar.
Soğutma Lambası Göstergesi  - Dar bir dalga boyu ışık bandını korumak için optik bileşenlerin tutarlı bir sıcaklığını korumak gerekir. Bu fotometrede, bileşenlerin soğumasını ve mümkün olan en yüksek doğruluğu elde etmesini sağlamak için her ölçümden önce kısa bir süre boyunca görüntülenen bir soğutma lambası göstergesi vardır.
Hata mesajları  - Ekrandaki mesajlar, sınırsız, aralık dışı ve aralık okumaları ve ışık kaynağı hatası gibi sorunları bildirir.
Otomatik Kapanma  - Ölçüm cihazı ölçüm modundayken 10 dakika kullanılmadığında otomatik kapanma. Cihazın yanlışlıkla kapanmaması durumunda pillerin boşa harcanmasını önler.
Pil durumu göstergesi
Cihaz, raybalama ömrünü aşağıdaki gibi görüntülemek için bir pil seviyesi göstergesine sahiptir:
*% 100 kapasite için 3 satır
*% 66 kapasite için 2 hat
*% 33 kapasite için 1 satır
*Kapasite% 10'dan az olduğunda pil simgesi yanıp söner.
*Ölçü birimleri  - Uygun ölçü birimi, okuma ile birlikte görüntüleniManganez, doğada bulunan en yaygın metallerden biridir ve birçok endüstriyel uygulamada, örneğin gübrelerin ve ilaç endüstrisinde kullanılır. Manganez tuzları ayrıca demir alaşımlarında (çelik imalatında) ve demir dışı alaşımlarda korozyon direncini ve sertliğini arttırdığından kullanılır.

HI96748, 300 ug / L (ppb) manganez altındaki mangan konsantrasyonlarını ölçmek için 1- (2-piridizo) -2-naftol PAN yönteminin bir uyarlamasını kullanır. Reaktif manganez içeren numunelere eklendiğinde, numune turuncu bir ton döndürür; konsantrasyon ne kadar yüksek olursa renk de o kadar derin olur. İlgili renk değişimi daha sonra Beer-Lambert Yasasına göre kolorimetrik olarak analiz edilir. Bu ilke, ışığın tamamlayıcı bir renk tarafından emildiğini ve yayılan radyasyonun konsantrasyona bağlı olduğunu belirtir. Manganez tayini için, 525 nm'de (yeşil) dar bir bant girişim filtresi, silikon fotodetektör tarafından sadece yeşil ışığın tespit edilmesine izin verir ve tungsten lambasından yayılan diğer tüm görünür ışığı çıkarır. Reaksiyona giren numunenin rengindeki değişim arttıkça, belirli ışık dalga boyunda absorbans da artar.


Sertifika ile CAL Check ™ standartları

HI96748-11 CAL Check  standartları, fotometrelerin kalibrasyonu ve performans doğrulaması için CAL Check  fonksiyonu ile kullanılır.

Analiz Sertifikası ile birlikte verilir

·         Parti numarası

·         Son kullanma tarihi

·         25 ° C'deki standart değer

·         Referans metre NIST izlenebilir

Sağlanan saklama kapları

·         Hafif

·         Kazara kırılmaya karşı korur


Absorbans Özellikleri

Işık Kaynağı: tungsten lambası
Işık Dedektörü: 525 nm @ dar bant girişim filtreli silikon fotosel

Ek Özellikler

Ölçüm Aralığı: 0 ila 300 μg / L (ppb)
Çözünürlük: 1 µg / L
Doğrulur: ± 10 μg / L ± okuma değerinin% 3'ü
Yöntem: 1- (2-piridizo) -2-naftol PAN yönteminin adaptasyonu
Otomatik Kapalı: ölçüm modunda on dakika kullanılmadıktan sonra; Kalibrasyon modunda kullanılmayan bir saat sonra; son okuma hatırlatması ile
Çevre: 0 ila 50 ° C (32 ila 122 ° F); RH maksimum% 95 yoğuşmasız
Ağırlık: 360 g (12.7 oz.)
Pil Türü: 9V pil
Boyut: 193 x 104 x 69 mm (7,6 x 4,1 x 2,7 ”)
Sipariş Bilgileri: HI96748, kapaklı, 9V pilli, cihaz kalite sertifikasına ve kullanım kılavuzuna sahip numune küvetleri (2) ile birlikte verilir. CAL Check ™ standartları ve ayrı olarak satılan reaktifleri test edin.
Garanti: 2 yıl

Stok Kodu: HI96748
Mağaza Kodu: 158
Vergiler Hariç: 2.021,71 TL
KDV Oranı: %18