Class I Mikrobiyolojik Güvenlik Kabini -SafeFAST Elite 112

0,00 TL
Stok Durumu : Stokta yok
Stok Kodu: 455
Mağaza Kodu: SafeFAST Elite 112
Vergiler Hariç: 0,00 TL
KDV Oranı: %18

SafeFAST Elite Sınıf I , EN 12469: 2000'e göre mikrobiyolojik güvenlik kabinleridir. Ürünü korumak için tasarlanmamıştır.

Ünite, içinde kullanıcının düşük ve orta riskli biyolojik analizlerini gerçekleştirebileceği şekilde tasarlanmıştır.  Hava bir G3 ön filtresi ve bir H14 HEPA / ULPA filtresi aracılığıyla filtrelenmektedir.

SafeFAST Elite Sınıf Mikrobiyolojik Güvenlik Kabinleri, mikrobiyoloji, Viroloji, Hematoloji, Hücre kültürü, Genetik, DNA gibi çeşitli alanlarda düşük ve orta patojenik numuneler ile çalışmaya uygundur.  Dünya çapında kullanıcı ve çevre koruma amaçlı olarak benimsenmiştir. .

Dış ortamdan gelen hava, patojenlerin dış ortama ayrılmasını önleyerek doğrudan çalışma kabininin içine çekilir. Giriş havası, ekipmanın üzerine yerleştirilmiş H14 HEPA / ULPA filtresi aracılığıyla çevreye verilmeden önce arka panel içerisinde bulunan G3 ön filtresi ile filtrelenir.

ECS® Eko Kontrol Sistemi: Yeni ECS® mikroişlemci, azalan basınç düşüşlerini telafi etmek ve güç dengesini geri yüklemek için tüm ana filtreleme ve havalandırma sistemi bileşenlerini kendi kendine düzenleyen tüm havalandırma ve filtrasyon fonksiyonlarının entegre yönetiminin en son yenilikçi yöntemlerini kullanır. AC motor üfleyici ve sertifikalı düşük basınç düşürme filtrelerinin kullanımını birleştiren yeni ECS® kontrol sistemi, güç tüketimini optimize ederek çevreye CO2 emisyonlarını azaltır

Sessiz Çalışma: TNT plenumu, antivibrasyon bağlantılarına takılan fanın elektrik motorunun yapıları ve optimum hava işleme özellikleri sağlamak için tasarlanan yazılımın kendisi, bu güvenlik kabininin sessiz bir şekilde çalışmasını garanti eder ve ses basıncı seviyeleri EN: 12469 Avrupa Mikrobiyolojik Güvenlik Kabinleri Standardı. Fan sistemi, kabinin hiçbir parçasının laboratuvara pozitif kontamine basınç altında olmamasını sağlar, böylece çevre ve personeli biyo-kontaminasyon risklerinden korur.

Anti Bakteriyel Kaplama: Yüzeylerin mikrobiyal kontaminasyonunu önleyerek uzun süreli yüzey büyümesini engelleyebilen özel Dupont ™ ALESTA® anti-bakteriyel “Ag + katyon bazlı çözelti”.

Kolay kullanım ve bakım: Kabin standart 800 mm genişliğindeki kapı açıklıklarından geçebilir. Aslında, kabinin toplam derinliği yakl. Arka paneli sökerek 777 mm. Tüm servis işlemleri kabinin ön tarafından yapılabilir.

Ergonomik Tasarım: Açılı eğimli (7 °) ön tabakalı güvenlik camı kanadı, iç çalışma alanına yerleştirilen tüm nesnelerin optimum görünürlüğünü sağlar. Kanat elektrikle çalışır. Uygun dokunmaya duyarlı tuşlara basıldığında, kanat tamamen açılır veya tamamen kapanır. Çalışma sırasında standart kanat yüksekliği açıklığı 200 mm olarak ayarlanmıştır. İsteğe bağlı olarak fabrika tarafından alternatif kanat yüksekliği ayarları (250-160mm) mümkündür. Tam ve etkili temizlik ve dekontaminasyon için kolay erişim sağlamak amacıyla, kanat mekanizmasını içeren emniyet kabininin tüm cephesi üstte menteşeli olarak yukarı doğru da açılabilir. 

Agresif  kimyasalların saldırılarına karşı mükemmel korozyon direnci için epoksi toz boya kaplı soğuk haddelenmiş çelikten dış yapı Bir AISI 304L paslanmaz çelikten yapılmış dış yapısı ile lternatively özel modeller üstün temizlenebilmesinin için de talep üzerine mevcuttur.

Arka duvar paslanmaz çelik AISI 304 L , gereksinimlere uyacak ve EN12469: 2000'e göre “temizlenebilirlik testini” geçecek şekilde tasarlanmıştır.

Rutin temizlik ve / veya otoklavlama sterilizasyon prosedürlerini gerçekleştirmek için kolayca çıkarılabilen bölümlerden (veya talep üzerine tek parça) oluşan paslanmaz çelik AISI 316L çalışma yüzeyi istek üzerine kapalı veya delikli.

Ön cam: elektrikli, dikey kayar güvenlik camı kanat penceresi.

Ön filtreleme Çalışma alanının arka paneline yerleştirilmiş paslanmaz çelik ızgaraya yerleştirilmiş EN 779 ve UNI 10339'a göre G3 ön filtre verimliliği 80 steelAM in90.

Yeniden sirkülasyon ve aspiratör fanı: SafeFAST Elite sınıf I , tek santrifüj fan ile birlikte verilir.

Filtrasyon:  % 99,995 MPPS'den (EN-1822) daha iyi bir verime sahip H14 HEPA / ULPA filtre.

Çalışma Koşulları: ISO 3 Sınıfında ISO'ya göre hava temizliği: EN 14644-1.

Kullanıcı dostu pratik klavye ve arkadan aydınlatmalı LCD, sürekli olarak kullanıcının çalışmakta olan kabin koşulları hakkında sürekli bilgilendirilmesini ve özellikle:

 • laminer hava akış hızı ve ön hava bariyer hızının gösterimi
 • iç ve dış sıcaklık göstergesi
 • HEPA / ULPA filtresi, UV Lambası ve aktif karbon filtresinin kalan ömrünün gösterilmesi (takılıysa)
 • toplam çalışma saati gösterimi
 • HEPA / ULPA filtresinin doygunluk seviyesi göstergesi.

Görsel-işitsel alarmlar aşağıdakiler için sağlanır:

 • aralık dışı veya yanlış laminer hava akış hızı ve ön hava bariyer hızı
 • Ön kanat penceresinin yanlış konumu
 • HEPA / ULPA filtrelerinin tıkanması
 • UV lambasının kullanım ömrünün sonu ve aktif karbon filtrenin doygunluğu (varsa)
 • egzoz kanalında tıkanma (varsa)
 • fan motoru arızası
 • güç kesintisi

Aydınlatma: kontamine alanın dışına yerleştirilmiş yerleşik muhafazadaki floresan tüpler

HEPA / ULPA filtresini test etmek için DOP-DEHS giriş portu.

Arka duvarın her alanına kolayca yerleştirilebilen manyetik ve çıkarılabilir UV sterilizasyon lambası (isteğe bağlı). Biri 0-3 saat ölçeğinde (1 dakika adım), diğeri 3 sabit saate ayarlanan iki kapatma geri sayım sayacı ile tamamlanır.

Teknik Özellikler: 

Kullanışlı boyut (mm) :: GxDxY: 1192x580x740
Toplam boyut [mm]: GxDxY: 1350x781x1545 (*)
Gürültü seviyesi (dbA): 54
Çalışma Diyaframı (mm): 200
Egzoz debi (m3 / h): 390
Aydınlatma seviyesi (lüks ): > 1000
Ağırlık (kg): 185
Güç:  [230V - 50H] (**): 230 V - 50 Hz
(*) toplam derinlik azaltılabilir:
(**) isteğe bağlı olarak farklı voltaj / frekans mevcut:

Stok Kodu: 455
Mağaza Kodu: SafeFAST Elite 112
Vergiler Hariç: 0,00 TL
KDV Oranı: %18