HI96724 - Serbest ve Toplam Klor Taşınabilir Fotometre

4.463,82 TL
Stok Durumu : Stokta yok
Stok Kodu: HI96724
Mağaza Kodu: 134
Vergiler Hariç: 3.782,90 TL
KDV Oranı: %18

HI96724 Serbest ve Toplam Klorlu Taşınabilir Fotometre ergonomik, portatif bir tasarımda hassasiyet ve kullanım kolaylığını bir araya getirir. Bir kullanıcı hazır reaktifleri kullanarak bu yaygın olarak kullanılan dezenfektanların konsantrasyonunu doğru bir şekilde belirleyebilir. HI96724, ölçüm cihazının performans doğrulaması ve kalibrasyonu için kullanılan özel CAL Check ™ işlevi dahil olmak üzere birçok gelişmiş özellik sunar.

*HI96701-F Serbest Klor Sıvı Reaktifler (300 Test) AYRICA SİPARİŞ EDİNİZ!

*HI96701-T Toplam Klor Sıvı Reaktifler (300 Test) AYRICA SİPARİŞ EDİNİZ!

HI96724 portatif fotometre serbest ve toplam klor ölçümü içindir. Hanna'nın taşınabilir fotometreleri gelişmiş bir optik sisteme sahiptir; özel bir tungsten lambasının, dar bir bant girişim filtresinin ve silikon fotodetektörün kombinasyonu her seferinde doğru fotometrik okumalar sağlar. Hanna'ya özel CAL Check  özelliği, hem sayaç doğrulama hem de kalibrasyonu doğrulamak için hazır, NIST izlenebilir standartlarını kullanır. Özel küvet kilitleme sistemi, tutarlı bir yol uzunluğunu korumak için küvetin ölçüm hücresine her seferinde aynı konumda yerleştirilmesini sağlar.

CAL Check   - Bir CAL Check NIST izlenebilir ikincil standart kullanarak sayacın performans doğrulaması ve kalibrasyonunu sağlar.
GLP  - Yapılan son kullanıcı kalibrasyon tarihini kaydeder.
Dahili zamanlayıcı  -  Uygun reaksiyon süresinin kimyasal reaksiyon için kullanılmasını sağlar. Zamanlayıcının sonunda sayaç otomatik olarak okumayı alır. Bu özellik, birden fazla kullanıcı arasında tutarlılığı sağlar.
Ölçüm aletinde indeksleme girintisi - Ölçüm aletinde, küvet kapağına kilitlenip anahtar takılabilen bir girinti vardır. Bu, doğru sonuçlar için aynı yol uzunluğunu korumak amacıyla küvetin tutarlı bir şekilde (aynı pozisyonda) endekslenmesini sağlar.
Soğutma Lambası Göstergesi  - Dar bir dalga boyu ışık bandını korumak için optik bileşenlerin tutarlı bir sıcaklığını korumak gerekir. Bu fotometrede, bileşenlerin soğumasını ve mümkün olan en yüksek doğruluğu elde etmesini sağlamak için her ölçümden önce kısa bir süre boyunca görüntülenen bir soğutma lambası göstergesi vardır.
Hata mesajları  - Ekrandaki mesajlar, sınırsız, aralık dışı ve aralık okumaları ve ışık kaynağı hatası gibi sorunları bildirir.
Otomatik Kapanma  - Ölçüm cihazı ölçüm modundayken 10 dakika kullanılmadığında otomatik kapanma. Cihazın yanlışlıkla kapanmaması durumunda pillerin boşa harcanmasını önler.
Pil durumu göstergesi
Cihaz, raybalama ömrünü aşağıdaki gibi görüntülemek için bir pil seviyesi göstergesine sahiptir:
*% 100 kapasite için 3 satır
*% 66 kapasite için 2 hat
*% 33 kapasite için 1 satır
*Kapasite% 10'dan az olduğunda pil simgesi yanıp söner.
*Ölçü birimleri  - Uygun ölçü birimi, okuma ile birlikte görüntülenir.


,En eski ve en yaygın dezenfeksiyon biçimlerinden biri olan klor, hastalık üreten mikroorganizmaları yok ederek ve diğer organik ve inorganik maddelerle reaksiyona girerek su kalitesini arttırır. Dezenfeksiyon için yeterli klor bulunduğundan emin olmak ve ayrıca tat, koku ve zararlı dezenfeksiyon yan ürünleri oluşturmak için organik madde ile potansiyel reaksiyonlar gibi olumsuz etkileri kontrol etmek için klor seviyelerinin aktif olarak izlenmesi gerekir.

HI96724, su numunelerindeki serbest ve toplam klor içeriğini ölçer. Metot, atık su için USEPA Metot 330.5'in ve her ikisi de numuneyle reaksiyona giren bir DPD reaktifi kullanan İçme Suyu için Standart Metot 4500-CL G'nin bir adaptasyonu.  

Örneğe uygun reaktif eklendiğinde, pembe bir ton gösterecektir; konsantrasyon ne kadar yüksek olursa renk de o kadar derin olur. İlgili renk değişimi daha sonra Beer-Lambert Yasasına göre kolorimetrik olarak analiz edilir. Bu ilke, ışığın tamamlayıcı bir renk tarafından emildiğini ve yayılan radyasyonun konsantrasyona bağlı olduğunu belirtir. Serbest ve toplam klorin tayini için, 525 nm'de (yeşil) dar bantlı bir girişim filtresi, sadece yeşil ışığın silikon fotodetektör tarafından tespit edilmesine izin verir ve tungsten lambadan yayılan diğer tüm görünür ışığı çıkarır. Reaksiyona giren numunenin rengindeki değişiklik arttıkça, geçirgenlik azalırken, ışığın özgül dalga boyunun absorbansı da artar.


HI96724  bir kit (olarak mevcuttur HI96724 içeren C):

·         Taşınabilir Fotometre

·         Örnek küvetler (2)

·         Kapaklar (2)

·         Sertifika ile CAL Check ™ standartları

·         Küvet temizleme bezi

·         Makas

·         Dayanıklı taşıma çantası

·         taşıma çantası , sayaç ve aksesuarlar için termoform eke sahiptir

* Ayrı olarak sipariş edilen reaktifler

Sertifika ile CAL Check ™ standartları

CAL Check ™ standartları, CAL Check ™ işleviylefotometrelerin kalibrasyonu ve performans doğrulaması için kullanılır. HI96724 için bireysel CAL Check ™ standartları setleri  mevcuttur:

·         Serbest ve Toplam Klor: HI96724-11

Analiz Sertifikası ile birlikte verilir

·         Parti numarası

·         Son kullanma tarihi

·         25 ° C'deki standart değer

·         Referans metre NIST izlenebilir

Sağlanan saklama kapları

·         Hafif

·         Kazara kırılmaya karşı korurAbsorbans Özellikleri

Işık kaynağı: tungsten lambası
Işık Dedektörü: 525 nm @ dar bant girişim filtreli silikon fotosel

Serbest Klor ve Toplam Klor Spesifikasyonları

Klor Aralığı: 0,00 ila 5,00 mg / L (ppm)
Klor Çözünürlük: 3.50 mg / L altında 0.01 mg / L; 3,50 mg / L üzerinden 0,10 mg / L
Klor Doğruluk: ± 0.03 mg / L ± okuma değerinin% 3'ü
Yöntem: USEPA metodu 330.5 ve Standard metodu 4500-Cl G'nin adaptasyonu

Ek Özellikler

Otomatik Kapalı: ölçüm modunda on dakika kullanılmadıktan sonra; Kalibrasyon modunda kullanılmayan bir saat sonra; son okuma hatırlatması ile
Çevre: 0 ila 50 ° C (32 ila 122 ° F); RH maksimum% 95 yoğuşmasız
Ağırlık: 360 g (12.7 oz.)
Pil Türü: 9V pil
Boyut: 193 x 104 x 69 mm (7,6 x 4,1 x 2,7 ”)
Sipariş Bilgileri: HI96724, kapaklı, 9V pilli, cihaz kalite sertifikasına ve kullanım kılavuzuna sahip numune küvetleri (2) ile birlikte verilir.
Garanti: 2 yıl

Stok Kodu: HI96724
Mağaza Kodu: 134
Vergiler Hariç: 3.782,90 TL
KDV Oranı: %18