HI96785 - Bal Rengi Taşınabilir Fotometre

3.273,08 TL
Stok Durumu : Stokta yok
Stok Kodu: HI96785
Mağaza Kodu: 170
Vergiler Hariç: 2.773,80 TL
KDV Oranı: %18

HI96785 Bal Rengi Taşınabilir Fotometre, balın rengini belirlemek için ışığın geçirgenliğini ölçmek için kullanılır. HI96785, renklerin gözle görüldüğü günleri “gözle” biten ergonomik, taşınabilir bir tasarımda doğruluk ve kullanım kolaylığını birleştiriyor. Hanna'nın taşınabilir fotometreleri gelişmiş bir optik sisteme sahiptir; özel bir tungsten lambasının, dar bir bant girişim filtresinin ve silikon fotodetektörün kombinasyonu her seferinde doğru fotometrik okumalar sağlar.

HI96785 portatif analizörü bal renginin belirlenmesi içindir. Hanna'nın taşınabilir fotometreleri gelişmiş bir optik sisteme sahiptir; özel bir tungsten lambasının, dar bir bant girişim filtresinin ve silikon fotodetektörün kombinasyonu her seferinde doğru fotometrik okumalar sağlar. Özel küvet kilitleme sistemi, tutarlı bir yolun 10 mm yol uzunluğunu korumak için küvetin ölçüm hücresine her seferinde aynı konumda yerleştirilmesini sağlar. 

Otomatik Kapanma - Ölçüm cihazı ölçüm modundayken 10 dakika kullanılmadığında otomatik kapanma. Cihazın yanlışlıkla açık bırakılması durumunda pillerin boşa harcanmasını önler.

Batarya durum göstergesi - Kalan batarya ömrünü gösterir.

Hata mesajları - Ekranda, mesajsız, yüksek sıfır ve standart çok düşük de dahil olmak üzere sorunları bildiren mesajlar .

Soğutma lambası göstergesi - Absorbsiyon için kullanılacak istenen dalga boyunu korumak için, bileşenlerin tungsten lamba tarafından üretilen ısıdan aşırı ısınmamasını sağlamak gerekir. Her fotometre, bileşenlerin soğuması için minimum bir süre sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bir okuma yapılmadan önce soğutma lambası göstergesi görüntülenir.


Kullanımın Önemi

Ticari bal sınıflandırılmasının birincil özelliği renktir. Renk sınıfları, analitik sınıf bir gliserol standart referansına kıyasla milimetre (mm) Pfund cinsinden ifade edilir.

Balın doğal rengi birçok ton sunar: saman sarısından kehribar rengine, koyu kehribar renginden neredeyse siyah tonlara. İşlenmemiş balın rengi, arılar tarafından kullanılan botanik çeşitlerden kaynaklanır; Bu nedenle, renklendirilmesi, kişinin orijinal çiçek tipini ticari olarak tanımlamasına izin verir.

Balın rengi, arıcılar tarafından kullanılan konservasyon veya üretim yöntemine göre yaşla veya koyulaşma eğilimindedir. Bu uygulamalar arasında eski arı kovanlarının kullanımı, metallerle temas, korunma sıcaklığı ve ışığa maruz kalma sayılabilir.

HI96785, 0 ila 150 mm Pfund arasında değişen bal renklendirmesini belirlemek için doğrudan ölçüm kullanır. Bu fotometrede 420 nm ve 525 nm dalga boyunu izole etmek için dar bantlı giriş filtreli tungsten lamba vardır. Tüm numuneler, 10 mm ışık yoluna sahip kare bir küvette ölçülür ve bir gliserol standardıyla karşılaştırılır. Işık geçirgenliği yüzdesi okumaları doğrudan mm Pfund olarak gösterilir. Gelişmiş optik sistemiyle son derece hassas ölçüm cihazı, doğru ve tekrarlanabilir okumalar sağlamak için öznelliği ortadan kaldırır.

Aşağıdaki tablo bal örnekleri için USDA sınıflandırmasını ve ilgili mm Pfund değerlerini bildirmektedir.
USDA Renk Standartları Tasarımları

Renk Aralığı Pfund Terazi (mm)

Su beyaz

8 ya da daha az

Ekstra Beyaz

8 - 17'den fazla (dahil)

Beyaz

17 - 34'ten fazla (dahil)

Ekstra Açık Amber

34'ten 50'ye kadar (dahil)

Açık sarı

50'den 85'e kadar (dahil)

kehribar

85'ten 114'e kadar (dahil)

Koyu sarı

114'den fazlaAbsorbans Özellikleri

Işık Kaynağı: tungsten lambası
Işık Dedektörü: 420 nm ve 525 nm'de dar bantlı giriş filtreli silikon fotosel

Ek Özellikler

Ölçüm Aralığı: 0 ila 150 mm Pfund
Çözünürlük: 1 mm Pfund
Hassasiyet: ± 2 mm Pfund @ 80 mm Pfund
Yöntem: doğrudan ölçü
Otomatik Kapalı: ölçüm modunda on dakika kullanılmadıktan sonra; Kalibrasyon modunda kullanılmayan bir saat sonra; son okuma hatırlatması ile
Çevre: 0 ila 50 ° C (32 ila 122 ° F); RH maksimum% 95 yoğuşmasız
Ağırlık: 360 g (12.7 oz.)
Pil Türü: 9V pil
Boyut: 193 x 104 x 69 mm (7,6 x 4,1 x 2,7 ”)
Sipariş Bilgileri: HI96785, örnek küvetler (5), 9V pil, ışık koruma kapağı, cihaz kalite sertifikası ve kullanım kılavuzu ile birlikte verilir.
Garanti: 2 yıl

Stok Kodu: HI96785
Mağaza Kodu: 170
Vergiler Hariç: 2.773,80 TL
KDV Oranı: %18