HI96786 - Nitrat Taşınabilir Fotometre

3.852,87 TL
Stok Durumu : Stokta yok
Stok Kodu: HI96786
Mağaza Kodu: 171
Vergiler Hariç: 3.265,14 TL
KDV Oranı: %18

HI96786 Nitrate Portable Photometer, ergonomik ve taşınabilir bir tasarımda hassasiyet ve kullanım kolaylığını bir araya getirir. HI93728-0 hazır reaktifleri kullanarak bir kullanıcı, numunelerdeki nitrat konsantrasyonunu 0 ila 100 mg / L (ppm) aralığında doğru bir şekilde belirleyebilir. sayacın kalibrasyonu.

*HI93728-01 Nitrat Reaktifler (100 Test) AYRICA SİPARİŞ EDİNİZ!

HI96786 portatif fotometre nitrat ölçümü içindir. Hanna'nın taşınabilir fotometreleri gelişmiş bir optik sisteme sahiptir; özel bir tungsten lambasının, dar bir bant girişim filtresinin ve silikon fotodetektörün kombinasyonu her seferinde doğru fotometrik okumalar sağlar. Hanna'ya özel CAL Check  özelliği, hem sayaç doğrulama hem de kalibrasyonu doğrulamak için hazır, NIST izlenebilir standartlarını kullanır. Özel küvet kilitleme sistemi, tutarlı bir yol uzunluğunu korumak için küvetin ölçüm hücresine her seferinde aynı konumda yerleştirilmesini sağlar.

CAL Check   - Bir CAL Check NIST izlenebilir ikincil standart kullanarak sayacın performans doğrulaması ve kalibrasyonunu sağlar.
GLP  - Yapılan son kullanıcı kalibrasyon tarihini kaydeder.
Dahili zamanlayıcı  -  Uygun reaksiyon süresinin kimyasal reaksiyon için kullanılmasını sağlar. Zamanlayıcının sonunda sayaç otomatik olarak okumayı alır. Bu özellik, birden fazla kullanıcı arasında tutarlılığı sağlar.
Ölçüm aletinde indeksleme girintisi - Ölçüm aletinde, küvet kapağına kilitlenip anahtar takılabilen bir girinti vardır. Bu, doğru sonuçlar için aynı yol uzunluğunu korumak amacıyla küvetin tutarlı bir şekilde (aynı pozisyonda) endekslenmesini sağlar.
Soğutma Lambası Göstergesi  - Dar bir dalga boyu ışık bandını korumak için optik bileşenlerin tutarlı bir sıcaklığını korumak gerekir. Bu fotometrede, bileşenlerin soğumasını ve mümkün olan en yüksek doğruluğu elde etmesini sağlamak için her ölçümden önce kısa bir süre boyunca görüntülenen bir soğutma lambası göstergesi vardır.
Hata mesajları  - Ekrandaki mesajlar, sınırsız, aralık dışı ve aralık okumaları ve ışık kaynağı hatası gibi sorunları bildirir.
Otomatik Kapanma  - Ölçüm cihazı ölçüm modundayken 10 dakika kullanılmadığında otomatik kapanma. Cihazın yanlışlıkla kapanmaması durumunda pillerin boşa harcanmasını önler.
Pil durumu göstergesi
Cihaz, raybalama ömrünü aşağıdaki gibi görüntülemek için bir pil seviyesi göstergesine sahiptir:
*% 100 kapasite için 3 satır
*% 66 kapasite için 2 hat
*% 33 kapasite için 1 satır
*Kapasite% 10'dan az olduğunda pil simgesi yanıp söner.
*Ölçü birimleri  - Uygun ölçü birimi, okuma ile birlikte görüntüleni
*** NOT: 100 mg / L'nin üzerindeki klorür nitrat kimyasıyla negatif girişime neden olacaktır. HI96786'yı tuzlu sudaki nitratı ölçmek için önermiyoruz.


Azot, Dünya atmosferinde bol miktarda bulunur ve suda nitrat, nitrit ve amonyak formunda bulunur. Bitkiler, proteinleri kök sistemlerinden takip ederek oluşturmak için besin olarak nitrojen kullanırlar. Nitrat, çoğunlukla yağmur, organik maddenin ayrışması ve atık su ve gübreler gibi insan yapımı kirleticilerden kaynaklanan akıntı nedeniyle suda oluşur. Neredeyse tüm yüzey suları ölçülebilir bir nitrat seviyesine sahiptir ve ılımlı bir miktarın faydalı olduğu düşünülmektedir. Bununla birlikte, büyük miktarlarda nitrat, suda çözünmüş oksijen seviyelerinin azalmasına yol açabilecek ötrofikasyona neden olabilir.

HI96786, 100 mg / L'den (ppm) daha düşük nitrat konsantrasyonlarını ölçmek için kadmiyum indirgeme yönteminin bir uyarlamasını kullanır. Reaktif nitrat içeren numunelere eklendiğinde, numune amber rengini değiştirir; konsantrasyon ne kadar yüksek olursa renk de o kadar derin olur. İlgili renk değişimi daha sonra Beer-Lambert Yasasına göre kolorimetrik olarak analiz edilir. Bu ilke, ışığın tamamlayıcı bir renk tarafından emildiğini ve yayılan radyasyonun konsantrasyona bağlı olduğunu belirtir. Nitrat tayini için, 525 nm'de (yeşil) dar bir bant girişim filtresi, silikon fotodetektör tarafından sadece yeşil ışığın tespit edilmesine izin verir ve tungsten lambasından yayılan diğer tüm görünür ışığı çıkarır. Reaksiyona giren numunenin rengindeki değişiklik arttıkça, geçirgenlik azalırken, ışığın özgül dalga boyunun absorbansı da artar.


HI96786  içeren bir kit (HI96786C) olarak mevcuttur:

·         Taşınabilir Fotometre

·         Örnek küvetler (2)

·         Caps

·         Sertifika ile CAL Check ™ standartları

·         Küvet temizleme bezi

·         Makas

·         Dayanıklı taşıma çantası

·         taşıma çantası , sayaç ve aksesuarlar için termoform eke sahiptir

* Ayrı olarak sipariş edilen reaktifler
Sertifika ile CAL Check ™ standartları

HI96786-11  CAL ara ™ standartları CAL ara ile fotometre kalibrasyonu ve performans doğrulama için kullanılan ™ fonksiyonu.

Analiz Sertifikası ile birlikte verilir

·         Parti numarası

·         Son kullanma tarihi

·         25 ° C'deki standart değer

·         Referans metre NIST izlenebilir

Sağlanan saklama kapları

·         Hafif

·         Kazara kırılmaya karşı korur
Absorbans Özellikleri

Işık Kaynağı: tungsten lambası
Işık Dedektörü: 525 nm @ dar bant girişim filtreli silikon fotosel

Nitrat özellikleri

Nitrat Aralığı: 0 ila 100 mg / L (ppm) nitrat
Nitrat Çözünürlük: 1 mg / L

Nitrat Hassasiyet:± 5 mg / L ± okuma değerinin% 5'i

Nitrat Yöntem: kadmiyum indirgeme yönteminin adaptasyonu

Ek Özellikler

Otomatik Kapalı: ölçüm modunda on dakika kullanılmadıktan sonra; Kalibrasyon modunda kullanılmayan bir saat sonra; son okuma hatırlatması ile
Çevre: 0 ila 50 ° C (32 ila 122 ° F); RH maksimum% 95 yoğuşmasız
Ağırlık: 360 g (12.7 oz.)
Pil Türü: 9V pil
Boyut: 193 x 104 x 69 mm (7,6 x 4,1 x 2,7 ”)
Sipariş Bilgileri: HI96786, kapaklı, 9V pilli, cihaz kalite sertifikasına ve kullanım kılavuzuna sahip numune küvetleri (2) ile birlikte verilir.
*Notlar: 100 mg / L'nin üzerindeki klorür, nitrat kimyasıyla negatif bir girişime neden olur. HI96786'yı tuzlu sudaki nitratı ölçmek için önermiyoruz.
Garanti: 2 yıl

Stok Kodu: HI96786
Mağaza Kodu: 171
Vergiler Hariç: 3.265,14 TL
KDV Oranı: %18