PCR Kabin - SmartFAST

0,00 TL
Stok Durumu : Stokta yok
Stok Kodu: SmartFAST
Mağaza Kodu: SmartFAST
Vergiler Hariç: 0,00 TL
KDV Oranı: %18

SmartFAST , özellikle moleküler biyoloji uygulamaları için tasarlanmış mükemmel dekontamine çalışma alanı ve parçacık içermeyen koşulları garanti eden yeni kompakt ISO 3 dikey laminer akış kabini konseptidir.

% 14,995 MPPS'den (H14 - EN: 1822) daha yüksek verime sahip H 14 HEPA / ULPA filtre sayesinde pozitif basınçlı parçacık içermeyen bir çalışma alanı sunarak mükemmel ürün koruma faktörlerini garanti eder ve korurlar.

SmartFAST , endüstrinin birçok sektöründe ve bilim laboratuvarlarında, hedef olmayan örneklere ve tezgahtaki ürünlere yüksek derecede koruma faktörü sağlamak olduğunda, risksiz hücre kültürleri veya patojenik olmayan biyolojik numuneler kullanılırken kullanılmak üzere yaygın olarak benimsenmiştir. .

SmartFAST , mikrobiyoloji sterilite testleri, termik döngüde kullanılan nükleik asitler, hücre kültürü, steril manipülasyonlar, moleküler biyoloji, DNA amplifikasyonları, PCR gibi çok çeşitli disiplinlerde uygulamalara sahiptir.
Her ne kadar SmartFAST pozitif basınç düzgün akış kabininde olarak tasarlanmış primer, bu negatif basınç çalışmak için olumlu geçmek için izin üstüne özel bir kapatma paneli ile donatılmıştır. Bu nedenle iki çalışma olasılığı vardır:

Pozitif basınç (ana çalışma prensibi) : Ortam havası kabinin üstünden çekilir ve daha sonra aşağı doğru çekilir ve H14 HEPA / ULPA filtresi sayesinde dikey laminar hava akış modeli yaratarak pozitif basınçta çalışma alanına filtre edilir.

Negatif basınç (alternatif çalışma prensibi) : Ortam havası,
ön açıklıkta paslanmaz çelik tabanın yuvalarından içeri çekilir ve daha sonra çalışma yüzeyinin altından geçer ve buradan bir H14 HEPA / Laminer hava akış koşullarında (yaklaşık% 90) ULPA filtresi ve kabinin üst tarafından dışarı (yaklaşık% 10) dışarı atılır.

İki işletim sistemini değiştirmek için, kabinin üstündeki kapatma plakasının konumunu değiştirmek yeterlidir.

Ergonomik Tasarım : Açılı eğimli (7 °) ön menteşeli güvenlik camı, iç çalışma alanına yerleştirilen tüm nesnelerin optimum görünürlüğünü sağlar. Ön açıklık 200 mm'ye ayarlanmıştır. Tam ve etkili temizlik ve dekontaminasyon için kolay erişim sağlamak amacıyla kabinin tüm cephesi üste menteşeli olduğu için yukarı doğru da açılabilir.

Ekonomik ve kolay yerleştirilebilir: SmartFAST , kabinin sınırlı alanlara yerleştirilmesine izin veren toplam genişlik boyutu 830 mm olan dikey laminer akış kabininin kompakt versiyonudur.

ECS® Eko Kontrol Sistemi : Yeni ECS® mikroişlemci, azalan basınç düşüşlerini telafi etmek ve güç dengesini geri yüklemek için tüm ana filtreleme ve havalandırma sistemi bileşenlerini kendi kendine düzenleyen tüm havalandırma ve filtrasyon fonksiyonlarının entegre yönetiminin en son yenilikçi yöntemlerini kullanır. AC motor üfleyici ve sertifikalı düşük basınç düşürme filtrelerinin kullanımını birleştiren yeni ECS® kontrol sistemi, güç tüketimini optimize ederek çevreye CO2 emisyonlarını azaltır.

Anti Bakteriyel Kaplama : Yüzeylerin mikrobiyal kontaminasyonunu önleyerek uzun süreli yüzey büyümesini engelleyebilen özel Dupont ™ ALESTA® anti-bakteriyel “Ag + katyon bazlı çözelti”.

Üst Seviye Aydınlatma : Işık sisteminin ideal konumlandırılması ve boyutlandırılması ile güvenlik camı yan camları, çalışma alanına en yüksek düzeyde parlaklık sağlar.

Kolay kullanım ve bakım: SmartFAST , sadece 652 mm'lik derinlik sayesinde standart 800 mm genişliğindeki kapı açıklıklarından geçebilir. Tüm servis işlemleri kabinin ön tarafından yapılabilir. Faydalı geçmeli menteşeler, ön temperli camı açık konumda tutar ve ön açıklığın yüksekliğini artırır. Bu çözüm, cihazların (mikroskoplar gibi) laminer akışın altına girmesine izin verir.

Elektrik soketi standarttır.

Agresif ortak kimyasalların saldırılarına karşı mükemmel korozyon direnci için epoksi toz boya kaplı soğuk haddelenmiş çelikten dış yapı . Alternatif olarak , üstün temizlenebilirlik için AISI 304L paslanmaz çelikten yapılmış dış yapıya sahip özel modeller de talep üzerine sunulmaktadır.

Arka duvar, paslanmaz çelik AISI 304 L , gereksinimlere uyacak ve “temizlenebilirlik testini” geçecek şekilde tasarlanmıştır.

Çalışma yüzeyi paslanmaz çelik AISI 304L , tek parça delikli olarak sabitlenmiştir.

Ön pencere : Büyük eşyalara kolay erişim sağlamak için tabakalı menteşeli emniyet camı. Bakım veya sanitasyon işlemleri sırasında açık tutmak için gazlı amortisörler bulunur.

Filtrasyon :% 99,995 MPPS'den (EN-1822) daha iyi bir verime sahip H14 HEPA / ULPA filtre.

Çalışma Koşulları : ISO 3 Sınıfında ISO'ya göre hava temizliği: EN 14644-1.

Motor üfleyici : doğrudan bağlı motor, 0,45 m / sn'lik sabit laminer hava akışını korumak için kontrol edilen elektronik hız ve maksimum 40 mm su basıncına kadar kısmen tıkalı bir filtreyi telafi eder.

Servis musluğu montajı için portlu yan cam servis.

Kullanıcı dostu pratik klavye ve arkadan aydınlatmalı LCD (isteğe bağlı), kullanıcıyı çalışma sırasında kabin koşulları hakkında sürekli olarak bilgilendiren ve özellikle aşağıdakileri sürekli olarak
gösterecektir :
 
• laminer hava akış hızı
göstergesi • iç ve dış sıcaklık göstergesi
• HEPA / ULPA filtre, UV Lambası kalan kullanım ömrünü gösterir.
• toplam çalışma saati
göstergesi • HEPA / ULPA filtresinin doygunluk seviyesi göstergesi

Görsel-işitsel alarmlar (isteğe bağlı) aşağıdakiler için sağlanmıştır :
• aralık dışı veya yanlış laminer hava akış hızı
• ön cam açık
• HEPA / ULPA filtresinin tıkanması
• UV lambasının kullanım ömrü
• fan motoru arızası
• elektrik kesintisi

Aydınlatma : steril alanın dışına yerleştirilmiş yerleşik muhafazadaki floresan tüpler.

HEPA / ULPA filtrelerini test etmek için DOP-DEHS giriş portu

Alüminyum ön kapama paneline monte edilen UV sterilizasyon lambası (isteğe bağlı), biri 0-3 saat ölçeğinde (1 dakika adım) bir değişken, diğeri 3 sabit saate ayarlanan iki kapatma geri sayım zamanlayıcısını tamamlar.

Teknik Özellikler: 

Kullanışlı boyut (mm) :: GxDxY: 732x380x580
Toplam boyut [mm]: GxDxY: 830x652x925
Gürültü seviyesi (dbA): <53
Çalışma Diyaframı (mm): 200
Aydınlatma seviyesi (lüks): > 600
Ağırlık (kg): 85
Elektrik verileri [230V - 50H] (**): 230 V - 50 Hz
(**) farklı voltaj / frekans istek üzerine temin edilebilir:

Stok Kodu: SmartFAST
Mağaza Kodu: SmartFAST
Vergiler Hariç: 0,00 TL
KDV Oranı: %18